URZĄD GMINY W KIKOLE

Aktualności

Opublikowano: poniedziałek, 11, maj 2020 10:27
Super User

Z polecenia Wojewody Kujawsko – Pomorskiego od dnia 13.03.2020 roku zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy „Koniczynka” w Suminie w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID – 19 zostały zawieszone. Do chwili obecnej Uczestnicy ośrodka pozostają w swoich domach. Nie mogą brać udziału w ich ulubionych zajęciach i spotykać się ze swoimi przyjaciółmi. Jest to całkowicie nowa i trudna sytuacja, z którą przyszło się im zmierzyć.

Pracownicy ŚDS „Koniczynka” zachowując wszelkie środki ostrożności odwiedzają podopiecznych. Pomagają w załatwianiu spraw urzędowych, robieniu zakupów czy opłacaniu rachunków. Służą pomocą, ale również uśmiechem czy dobrą radą, które w tym trudnym czasie są niezwykle ważne. Starają się stworzyć namiastkę „Koniczynkowej” atmosfery. Dlatego też pozostają w stałym kontakcie telefonicznym ze swoimi uczestnikami.

Cała kadra ośrodka nieustannie przypomina wszystkim podopiecznym o konieczności zachowywania wszelkich środków ostrożności, dbania o swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych. Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników stawia bowiem zawsze na pierwszym miejscu.

 

Kategoria: