URZĄD GMINY W KIKOLE

Biblioteka

Opublikowano: poniedziałek, 07, czerwiec 2010 10:28
Ewa Warzyńska

W czwartek 27 maja 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kikole odbyło się spotkanie autorskie z Czesławą Krystyną Chojnicką, poetką, literatem,  mieszkanką Ziemi Dobrzyńskiej, członkiem Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Autorka zaprezentowała wiersze ze swoich tomików „Droga” i „Usłysz wołanie” oraz  te najnowsze, jeszcze nie publikowane. Pani Chojnicka  przedstawiła nam również swoje opowiadania oraz wydaną w 2009 r. książkę  „Mała i duża historia” dotyczącą realiów drugiej wojny światowej i okupacji hitlerowskiej, w tym działalności żołnierzy – członków Armii Krajowej w Placówce Adamowo gminy Chrostkowo.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI-tych Szkoły Podstawowej w Kikole oraz pierwszych i trzecich Publicznego Gimnazjum w Kikole z opiekunkami:  Mirosławą Blachowską, Anną Rumińską i Renatą Kilanowską.
Miłym akcentem spotkania był przygotowany przez panią Renatę Kilanowską występ uczennic gimnazjum, które deklamowały wiersze (Klaudia Ciarkowska, Magdalena Mroczkowska) oraz śpiewały (Monika Szybowska).

Kategoria: